ÜRÜNLERIMIZ
KGK HAKKINDA
ONLINE HIZMETLERIMIZ
EKSENERJI MENÜ
 

KGK cihazlarimi nelere karsi korur ?

Kesintisiz güç kaynaklari özellikle bilgi islem sistemlerinde ve kisisel bilgisayarlarda sebekede bir ariza olusmasi halinde o esnada çalisilan bilginin kaybolmamasi ve genel olarak cihazin sebekeden gelebilecek bozucu etkilere karsi korunmasi amaciyla kullanilmaktadir. Bu bozucu etkiler;
Rasgele veya düzenli elektrik kesintileri
Kapasite yetersizliginden dogan gerilim düsümleri veya sürekli düsük ya da yüksek sebeke gerilimi
Genel olarak güç kalitesinin düsük olmasi. Harmonik bozulmalar, kararsiz frekans, ani gerilim siçramalari ve gürültü. Harmonikler yakindaki bir tesiste büyükçe bir elektrik yükünün devreye girmesi veya çikmasi ya da dogrusal olmayan yüklerin kullanimda olmasi nedeniyle olusan ve sebeke gerilimi dalga seklinin olmasi gereken sinüs formundan uzaklasmasi sonucu ortaya çikan yüksek frekansli titresimler olarak özetlenebilir.

KGK mi daha uzun süre arizalanmadan kullanabilmem için neler yapmaliyim ?

Genel olarak bütün elektronik devre elemanlari ve dolayisiyla bunlarin kullanildigi cihazlarin çalisma dogruluklari, ömürleri ve güvenilirlikleri çalisma sicakliginin asiri artmasi ile büyük ölçüde azalir. Bu nedenle özellikle büyük güçlü cihazlarda hava dolasimini saglamak amaciyla sogutma fanlari kullanilmaktadir. Bu fanlar, cihazda olusan isiyi uzaklastirmak amaciyla cihaz içerisindeki sicak havayi disariya atarlar. Cihaz klimatize edilmis özel bir sistem odasinda çalisiyor ise hem cihazinizin hem de sistemde kullanilan kuru tip akülerinizin ömrünü arttirmis olursunuz.

Copyright © 2006 Eksenerji.Com.Tüm Haklari Saklidir.
Bu Site Tarafindan Yapilmistir.